nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Nowe perspektywy rozwoju powiatu we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Jaworze
dodano: 31-05-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1962

30 maja 2019 r. w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Jaworze podpisano list intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej rozwoju społeczno - gospodarczego Powiatu Jaworskiego pomiędzy Cechem Rzemiosł Różnych w Jaworze a Starostwem Powiatowym w Jaworze. Zarząd Powiatu reprezentowała Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski, natomiast Cech Rzemiosł Różnych Andrzej Giera Starszy Cechu. Podpisany list intencyjny jest wyrazem woli współpracy samorządu powiatu z organizacją rzemieślników, m.in. w zakresie realizacji projektów dotyczących lokalnego rynku pracy, aktywizacji zawodowej młodzieży, poradnictwa zawodowego oraz pośrednictwa w zdobyciu zatrudnienia. Powiat Jaworski deklaruje ponadto wsparcie dla środowiska rzemieślniczego w odbudowie zawodów ginących i niszowych, jak również w propagowaniu idei rzemiosła. Ważnym elementem podpisanego porozumienia jest prowadzenie w szkołach, których organem prowadzącym jest powiat - prelekcji nt. możliwości praktycznej nauki zawodów rzemieślniczych, które prowadzić będą członkowie Cechu.

List intencyjny podpisany został podczas Walnego Zgromadzenia Cechu w siedzibie tej organizacji. W spotkaniu, obok Starosty A. Kucharzyk i Starszego Cechu A. Giery, udział wzięli członkowie Zarządu Cechu, przedstawiciele rzemieślników oraz Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński i Wiceprezes Izby Zygmunt Rzucidło. Obie strony parafujące dokument zgodnie stwierdziły, iż wszelkie ustalenia, które znalazły się w liście intencyjnym są realnym narzędziem do wspierania rozwoju rzemiosła w skali powiatu, a tym samym do tworzenia nowych miejsc pracy.

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2354