nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
IV Powiatowa Gra Czytelnicza pod patronatem Starosty Jaworskiego Anety Kucharzyk
dodano: 28-05-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1925

Niezwykle emocjonująca okazała się, organizowana już po raz czwarty, przez Bibliotekę Pedagogiczną - Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze oraz nauczycieli bibliotekarzy szkolnych IV Powiatowa Gra Czytelnicza. Wzięło w niej udział 17 drużyn szkolnych z terenu powiatu jaworskiego.

Gra odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4-6, 7-8 ze szkół podstawowych, ostatni rocznik gimnazjum oraz szkoły średnie. Trzyosobowe drużyny przystępując do gry musiały wcześniej przeczytać wyznaczone dla każdej kategorii książki ("Percy Jackson", "Igrzyska śmierci", "Gra o tron"). Po wylosowaniu map wyruszyły na trasy. W siedmiu punktach kontrolnych na terenie miasta uczestnicy musieli rozwiązać zadania dotyczące przeczytanych lektur. Dodatkowo drużyny musiały przygotować odpowiednie przebranie, wymyśleć okrzyk i opracować logotyp swojej drużyny. Wszystkie zadania były punktowane.

W kategorii klas 4-6 zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze ("Poszukiwacze Pioruna"), drugie miejsce zajęła z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Targoszynie ("Percy i Spółka"), a trzecie drużyna z Zespołu Szkół w Męcince ("Rudziki spod Muchomora"). W kategorii starszej wygrała ekipa Zespołu Szkół w Męcince ("Drzewo Marzeń"), druga w klasyfikacji generalnej była drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piotrowicach, a trzecia ze Szkoły Podstawowej w Bolkowie. W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zajęła drużyna z I-go Liceum Ogólnokształcące, a drugi był zespół z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla JOK, ECMEN, MOW, Muzeum Regionalnego, I LO i Miejskiej Bibliotece za nieodpłatne udostępnienie pomieszczeń.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2354